Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Πανηγυρικά στα ημιτελικά το 4ο ΓΕΛ Χαϊδαρίου με… οπαδό τον Μιχάλη Σελέκο!

Πανηγυρικά στα ημιτελικά το 4ο ΓΕΛ Χαϊδαρίου με… οπαδό τον Μιχάλη Σελέκο!

Παρουσία του Δημάρχου, Μιχάλη Σελέκου, το 4ο ΓΕΛ Χαϊδαρίου συνέχισε την πορεία του προς την κατάκτηση του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Νούτση, επικράτησε με 2-1 του ΕΠΑΛ της Ζακύνθου, στο “Τ. Χαραλαμπίδης”. Με τη νίκη αυτή, προκρίθηκε στο Final-4 της διοργάνωσης, που θα διεξαχθεί στα Γιάννενα, το διήμερο 25-26 Απριλίου.

Στο πρώτο ημίχρονο, το 4ο ΓΕΛ έχασε τις ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ κάτι που έπραξαν οι φιλοξενούμενοι στο 36′.

Το β’ μέρος όμως, ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους.

Αρχικά, έφτασαν στην ισοφάριση στο 51′, ενώ τρία λεπτά αργότερα (54′) σημείωσαν και δεύτερο τέρμα, “γράφοντας” το τελικό 2-1, παρά το γεγονός ότι το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις.

Να σημειώσουμε ότι η εξέδρα του “Τ. Χαραλαμπίδης” ήταν γεμάτη από μαθητές και καθηγητές του Λυκείου, αλλά και συγγενείς των ποδοσφαιριστών.

Άπαντες δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα, εμψυχώνοντας τους παίκτες από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Εκτός από τον Δήμαρχο, Μιχάλη Σελέκο, τον αγώνα παρακολούθησε και ο Αντιδήμαρχος Χαϊδαρίου, Νίκος Καραγιάννης.

Αμφότεροι, μετά τη λήξη του ματς βρέθηκαν στα αποδυτήρια των νικητών, πανηγυρίζοντας μαζί τους τη μεγάλη νίκη και δίνοντας σε όλους τα συγχαρητήριά τους, για τη σπουδαία προσπάθεια που καταβάλλουν και τα επιτεύγματά τους.